Kalkulator Leasingowy
Wróć do listy

Tylko Plotki ? Cięcia Renault koniec Alpine110 ?

Pierwsza strata Renault od dekady - zmusza markę do wdrożenia programu redukcji kosztów o wartości około 2 miliardów EURO

Raport francuskiej gazety sugeruje, że Renault rozważa zamknięcie czterech fabryk we Francji, w tym fabryki Alpine w Dieppe - co może oznaczać koniec dla samochodu sportoweg A110

W lutym Reuters podał, że marka poniosła pierwszą stratę finansową od 10 lat. Sytuacja zmusiła firmę do uruchomienia programu redukcji kosztów, w ramach którego marka ograniczy wydatki o 2 miliardy euro w ciągu najbliższych trzech lat. 

Renault zobowiązało się do przeglądu wydajności swoich fabryk w ramach projektu, a raporty sugerujące, że fabryka marki w Yvelines może zostać zamknięta. Zakład produkuje obecnie Nissana Micrę- chociaż sprzedaż małego samochodu mocno spadła wraz z nowszymi konkurentami, takimi jak Peugeot 208 i niedawno zmieniony, całkowicie elektryczny Renault ZOE.

Krążą plotki, że kolejne trzy modele Renault nie doczekają się nowej generacji. Mowa m.in. o hatchbacku Megane, SUV KOLEOS i ESPACE.

Aktualności

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem