Kalkulator Leasingowy
Wróć do listy

Elektronika stanowi 40% kosztu nowego samochodu

Koszt elektroniki samochodowej gwałtownie rośnie w ostatnich latach i przewiduje się, że do 2030 r. Będzie stanowić połowę kosztów nowego samochodu

Nowa analiza sugeruje, że elektronika stanowi 40 procent kosztów nowego samochodu , a liczba ta wzrośnie w ciągu następnej dekady.

Elektronika samochodowa - taka jak czujniki parkowania , systemy informacyjno-rozrywkowe i układy przeciwblokujące - stanowiła zaledwie pięć procent kosztów nowego samochodu w 1970 r., Z powodu oczywistego braku technologii w tamtych czasach.
Liczba ta osiągnęła 10 procent w 1980 r. W związku z pojawieniem się elektronicznych układów wtryskowych, a następnie osiągnęła 15 procent w 1990 r. Badania przeprowadzone przez firmę księgową Deloitte pokazują, że odsetek kosztów systemów elektronicznych nowego samochodu był równie wysoki 22 procent w roku 2000, kiedy poduszki powietrzne, hamulce przeciwblokujące i elektroniczne programy stabilizacyjne stają się coraz bardziej standardowe. 

W 2010 r. Elektronika stanowiła 35% kosztu nowego samochodu. Obecnie w 2020 r. Liczba ta wynosi około 40 procent i może rosnąć.

Deloitte przewiduje, że do 2030 r. Elektronika może stanowić od 45 do 50 procent wartości nowego samochodu, a autorzy raportu przewidują: „Zużycie części elektronicznych do motoryzacji w zakresie bezpieczeństwa, informacji, rozrywki, nawigacji i zużycia paliwa wzrośnie w nadchodzących latach coraz więcej elementów elektronicznych stosowanych w zaawansowanych funkcjach bezpieczeństwa dodawanych do pojazdów. ”

Samochody autonomiczne to przyszłość. Nie da się zatrzymać wzrostu elektorniki w samochodzie - miejmy tylko nadzieję że człowiek w samochodzi - nie tylko do podpisania umowy leasingowej. :)

doLeasingu.com

 

Aktualności

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem